top of page

Olcay Şahin 

 

Biyografi

Müzik calişmalarına Ankara Çankaya 50. Yıl lisesinde

Salih Aydoğan ile başladı. 1994 yılında Hacettepe Universitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları ve Opera Bölümünü kazandı. Yedi yıllık konservatuvar eğitimi süresinde Prof. Dr. Mustafa Yurdakul ve Prof. Dr. Yalçın Davran ile şan,

Prof. Dr. Muammer Sun ve Burhan Önder ile nazariyat, rejisor Murat Göksu ile sahne çalışmıştır. Muammer SUN'un bestelediği, Hikmet ŞİMŞEK'in yönettiği “Kurtuluş” adlı eserle ülke genelinde turneler yapmıştır.

 

Öğrenciliği döneminde orkestra solisti olma hakkını kazanan Olcay Şahin, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası salonunda

Şef İbrahim Yazıcı yönetiminde orkestra eşliğinde ilk konserini vermiştir.

 

2001 – 2013 yılları arasında Kuşadası Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı başta Dünya Müziği ve Tük Müziğinden oluşan geniş repertuvarı ile sayısız konserler vererek ilçe turizmine katkıda bulunmuştur.

 

2006 yılında öğretim elemanı olarak Adnan Menderes Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü kadrosuna katılmıştır. Oda müziği ve Şan derslerini yürütmenin yanı sıra bölüm adıyla opera, operet ve müzikaller sahneye koymuş, sahne üzerinde canlandırdığı karakterler ile büyük başarı kazanmıştır.

Müzik calişmalarına Ankara Çankaya 50. Yıl lisesinde Salih Aydoğan ile başladı. 1994 yılında Hacettepe Universitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları ve Opera Bölümünü kazandı. Yedi yıllık konservatuvar eğitimi süresinde Prof. Dr. Mustafa Yurdakul ve Prof. Dr. Yalçın Davran ile şan, Prof. Dr. Muammer Sun ile nazariyat, rejisor Murat Göksu ile sahne çalışmıştır. Muammer SUN'un bestelediği, Hikmet ŞİMŞEK'in yönettiği “Kurtuluş” adlı eserle ülke genelinde turneler yapmıştır....
bottom of page